Co rozhodne o osudu amerického dolaru?

Co rozhodne o osudu amerického dolaru?

Výnosy z amerických státních dluhopisů po zářijových výsledcích amerického trhu práce dramaticky padly. Důvodem je pokles očekávání, že americká centrální banka (Fed) letos zvýší úrokové sazby, což se promítá do ceny finančních aktiv. (v případě dluhopisů klesají výnosy a roste cena). Avšak právě růst výnosů z amerických státních dluhopisů je nezbytným faktorem pro další posilování amerického dolaru (USD).

Graf výnosů 2letých amerických státních dluhopisů výborně ukazuje na to, jak významnou roli hraje hladina 0,75 procenta v životě bondů a amerického dolaru. 2letý výnos se ji letos snažil pokořit už 4krát, avšak ani jednou se mu to nepovedlo. Dokud zůstane hodnota 2letých výnosů zamčena pod touto úrovní, nebude mít americký dolar dostatek síly pro další posílení.

Navíc lze spekulovat na vytvoření formace dvojitého vrcholu s úrovní „neckline“ 0,5500 procenta. Potvrzení této technické formace (proražením hodnoty neckline směrem dolů) by podle teorie technické analýzy mohlo srazit hodnotu výnosů až na úroveň 0,35 procenta, tedy k dolní hraně kanálu, což by bylo pro americký dolar hodně negativní.

dluhopisy

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!