Co se děje na eurodolaru?

Co se děje na eurodolaru?

Zápis z posledního jednání FEDu

Poslední jednání amerických bankovních špiček ukázalo, že nepanuje shoda o termínu zvyšování úrokových sazeb. Zatímco část členů bankovní rady se domnívá, že ekonomika je připravena na zvednutí sazeb již v červnu, tak ostatní se stále obávají vlivu nízkých cen energií, což by mělo přinést další posílení dolaru. Zvýšení sazeb by se tak mělo posunout až ke konci roku. Co se nakonec stane je jen spekulace, vzhledem k tomu, že tyto dva tábory jsou momentálně početně téměř vyrovnané.

Zasedání ECB

Evropská centrální banky po dlouhých diskusích spustila na posledním zasedání kvantitativní uvolňování a rozhodla se tak měsíčně podporovat ekonomiku 60 miliardami eur. Od středečního setkání se očekává pozitivní komentář prezidenta ECB Draghiho, který by měl pochválit rozhodnutí banky a jeho pozitivní vliv na evropskou ekonomiku.

Technická analýza

EUR/USD celý minulý týden de facto oslabovalo. Na 4hodinovém grafu se dotváří netopýří formace, která by měla nalézt finální bod D na hladině 88,6. Zde by trh měl najít minimálně krátkodobou podporu.

eu

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!