Co se děje v úterý na akciových trzích?

Co se děje v úterý na akciových trzích?

Hlavní události

  • Bulharský prezident slíbil intervenci za vyřešení sporu se společností ČEZ.
  • Západoevropské akcie by dnes měly otevřít mírným růstem.
  • Z makroekonomických ukazatelů dnes bude zveřejněn například finální údaj o vývoji HDP v eurozóně za letošní druhé čtvrtletí, v USA pak třeba ISM index monitorující aktivitu v sektoru služeb.
  • Analytici Société Générale včera mimo jiné zvýšili doporučení pro akcie pojišťovny Zurich Insurance Group z „prodat“ na „držet“.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akciové trhy včera byly kvůli svátku zavřené. Noční obchodování na asijských trzích bylo ve znamení růstu, který ale na většině burz nepřesáhl 1 %. Kontinentální index MSCI Asia Pacific si tak připsal půl procenta, přičemž indexy v Indii, Hong Kongu a Jižní Koreji se dostaly na svá roční maxima. Nejvíce se dnes dařilo technologickým akciím. Energetickému sektoru pak pomohl růst cen ropy v reakci na jednání Ruska se Saúdskou Arábií, byť to nakonec nepřineslo omezení produkce černého zlata.

ČEZ

Podle dnešního deníku Právo slíbil bulharský prezident Rosen Plevneliev na své oficiální návštěvě České republiky, že bude u tamních úřadů intervenovat za vyřešení sporu se společností ČEZ.

ČEZ se v Bulharsku již několik let potýká s obtížným regulatorním prostředím (zejména cenová rozhodnutí), což vedlo v červenci k zahájení mezinárodní investiční arbitráže, ve které si ČEZ nárokuje částku v řádu stovek milionů eur. Vyřešení sporu by bylo mírně pozitivní zprávou pro cenu akcií ČEZ, zatím ale zůstává další vývoj nejistý.

Komerční banka, a. s.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!