Co se stalo … 11.3.2015

Co se stalo … 11.3.2015

  • Britská libra čelila prodejnímu tlaku. Vůči USD se propadla pod kulaté číslo 1,50. Nejdřív oslabila kvůli horším datům průmyslové produkce. Ta v lednu nečekaně meziměsíčně oslabila o 0,5 procenta. Trhy však očkávaly mírný růst ve výši 0,2 procenta. Odpoledne pak proti libře hrála slova člena bankovní rady Weale, jenž uvedl, že silná libra je dalším důvodem nízké inflace na ostrovech. GBP/USD se nakonec propadl až k hodnotě 1,4926.
  • EUR/GBP dnes testoval kulaté číslo 0,70, které na první pokus odmítl.
  • Mario Draghi dnes upozornil na negativa evropského QE, jež zvyšuje poptávku po rizikových aktivech.
  • Ropa WTI uzavřela druhý den v řadě pod kulatým číslem 50 USD za barel. Na nižší cenu černého zlata reaguje i kanadská dolar, který se vůči USD vydává k hodnotě 1,30. Pozor zítra na projev Carneyho v parlamentu o důsledcích nízké ceny ropy na ekonomiku Kanady.
  • Novozélandská centrální banka ponechala úrokové sazby beze změny. Snížila výhled vývoje HDP a inflace pro první čtvrtletí 2015, což je pro NZD na první pohled negativní. NZD však ve výsledku mírně posílil, protože guvernér Wheeler v následné tiskové konferenci uvedl, že situace na Novém Zélandu je jiná, jako v zemích, kde jsou centrální banky nuceny snižovat úrokové sazby. Počítá s tím, že jakmile pominou nízké ceny ropy, inflace se v zemi opět zvýší.
  • Evropský akciový trh dnes uzavřel v plusu, DAX získal 2,5 procenta, Amerika naopak ztratil 0,2 procenta. Zlato oslabilo o 0,6 procenta, stříbro o 1 procento.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!