Co si myslí Citi Bank a Goldman Sachs o v říjnovém zasedání ECB?

Co si myslí Citi Bank a Goldman Sachs o v říjnovém zasedání ECB?

Podle předního ekonoma Citi Bank se nesla tisková konference následující po zasedání ECB 22. října ve velmi „holubičím tónu“ zejména z následovných důvodů:

Mario Draghi dal investorům zřetelný signál ohledně programu kvantitativního uvolňování (QE), který bude podle slov prezidenta ECB revidován na prosincovém zasedání. Draghi splnil přesně to, co od něho investoři čekali. Protože revize programu nejpravděpodobněji znamená, že banka uvažuje buď nad zvýšením objemu nákupu dluhopisů nebo prodloužením doby existence programu za září 2016.

Indikace, že banka už jenom nečeká a nepozoruje ekonomiku byla velmi silná. Mario Draghi místo toho řekl, že banka koná. Reviduje a přehodnocuje.

Mario Draghi rovněž narovinu pravil, že bankovní rada jednala o možnosti dalšího snížení depozitní úrokové sazby, která je aktuálně na úrovni mínus 0,20%.

Závěr: Mario Draghi byl tak „holubičí“, jak jen mohl být. I když ve skutečnosti s monetární politikou nic neudělal, oslabil euro proti USD o 0,2 procenta, což je pozitivní výsledek jak pro ekonomiku společné měnové unie, tak pro inflaci. Mise byla řádně splněna. Euro dostalo negativní impulz a banka očekává pokračování jeho oslabování.

Goldman Sachs:

Goldmani se k situaci vyjadřují prostřednictvím „flow“. Prodej eura zaznamenali hlavně na pákových obchodech. Včerejší akce ECB spustila nákupní horečku po USD/JPY. Do měnového páru vstupují tací, co úspěšně zobchodovali včerejší zasedání ECB a nyní sázejí na to, že je nezklame ani BoJ a také rozšíří měnové stimuly (objem programu QE), ale i tací, kteří včera obchodní příležitost promeškali a další si už nechtějí nechat ujít. Zasedání BoJ je 30.10.2015.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!