Co si myslí Citi Bank o GBP/USD?

Co si myslí Citi Bank o GBP/USD?

Citi Bank očekává pokles britské libry proti americkému dolaru. Banka se opírá hlavně o očekávaný nárůst investorské averze k riziku po smíšených pátečních datech z amerického trhu práce. Právě nižší zájem investorů o riziko by měl hrát proti libře. Tento čtvrtek  zasedá britská centrální banka (BoE), která zveřejní aktuální čtvrtletní výhled pro inflaci a ekonomický růst. Podle posledních makroekonomických dat Citi Bank očekává revizi obou indikátorů směrem dolů. Britská centrální banka rovněž slíbila podpořit likviditu finančního trhu před blížícím se referendem o Brexitu, což hraje proti GBP.

Z našeho pohledu se pravděpodobnost oslabení GBP/USD zvýší , když:

1, GB/USD prorazí a uzavře pod Fibonacciho hodnotou 50.

2, Na 4hodinovém grafu se formuje klesající klín, který má podle teorie technické analýzy potenciál být proražen směrem nahoru, což by znamenalo posílení libry proti USD. Tomuto pohybu odpovídá i býčí divergence s oscilátorem MACD.

V případě naplnění druhého scénáře je vhodné spekulovat na pokles GBP/USD až na vyšších úrovních a zde hledat signál k prodeji. Druhý scénář by mohl jít ruka v ruce se čtvrtečním zasedáním BoE a publikovanou inflační zprávou.

Citi Bank počítá s poměrně vysokým stop lossem (1,4650), takže i menší pohyb nahoru bude v souladu s jejím očekáváním. Cílem by se podle banky mohly stát až minima z poloviny dubna.

gbp_usd_9_5_2016

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Comments are closed.
Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!