Další paradox. Retail jde opět proti proudu, tentokrát na AUD

Další paradox. Retail jde opět proti proudu, tentokrát na AUD

Australský dolar je jednou z nejslabších měn od začátku letošního roku. Od 4.1.2016 již proti americkému dolaru ztratil 6% ze své hodnoty. Na vině je opět hlavně Čína a její akciový trh, který si prošel turbulencí. V současné době se AUD/USD pohybuje poblíž 6letých minim, a ani to nemusí znamenat výraznější korekci. Komoditní měny (AUD,CAD, NZD, ZAR) obecně nyní procházejí černým obdobím. Poté co měď spadla pod 4 500, železná ruda pod 40 a ropa sedí na 30 se není čemu divit. Komoditní zásoby rostou a poptávka klesá, to vše ukazuje na to, že dlouhodobý bearish trend ještě nemusí být u konce.

Z technického pohledu lze také vidět prostor pro další oslabení, trh se nachází ve fázi vyplňování formace hlava-ramena, potenciál této formace je až na hodnotě 0,6722. V pátek se podařilo prolomit týdenní konsolidaci a vznikla tak nová příležitost pro nástup medvědů do trhu.

AU_daily

I tak, ale retailoví obchodníci stojí na opačné straně trhu. Od nového roku převažují dlouhé pozice nad krátkými. Z grafu lze vyčíst, že téměř 70 procent obchodníků nakupuje australský dolar. Je tedy opět na zamyšlenou, zda většina retailových obchodních systémů není postavena jen na pocitech a emocích, protože kvalitní trendová strategie by v tomto případě minimálně nedovolila otevřít obchodní pozici.

aud_pozice

Zdroje:

http://fxtrade.oanda.com/analysis/labs/

Metatrader 4

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!