Dash – kurz, cena, online graf

Dash – kurz, cena, online graf
Zdroj: https://www.tradingview.com/widget/advanced-chart/

Dash je jednou z kryptoměn. Původně se tato kryptoměna jmenovala Xcoin a vznikla 18. ledna 2014. Následně se přejmenovala na Darkocoin a následně a Dash. Název Dash nejlépe vystihuje její podstatu. Dash jednoduše znamená digitální „Cash“. Dash patří mezi 5 nejpopulárnějších kryptoměn. Jde o klasickou peer-to-peer (P2P) open source kryptoměnu. Hlavním zdrojem využití této virtuální měny jsou okamžité transakce, které zabezpečují vysoký stupeň soukromí.

Dash je P2P platforma, tedy decentralizovaná síť, kterou tvoří jednotliví uživatelé. Je to platební platforma bez centrálního serveru. Provoz sítě je v rukou jednotlivých uživatelů – těžařů, kteří se rovněž starají o bezpečnost transakcí. Kromě těžařů pracují v síti ještě Masternodes. Masternodes mají větší pravomoci, avšak i povinnosti. Základní podmínkou proto, abyste mohli plnit roli Masternode je, mít na účtu minimálně 1000 Dash. Kromě toho, však musíte splňovat další podmínky, což souvisí se zmiňovanými většími povinnosti Masternodů. Díky Masternodům funguje Dash v systému dvou vrstev, a to na úrovni těžařů a zmiňovaných Masternodes.

Strategie dash plánuje uvolnit 18 milionů Dash mincí. Zatím tohoto čísla nebylo dosaženo. Odměna za těžbu je variabilní podle výkonu sítě. Dash je možné získat těžbou, nebo nákupem ve směnárnách nebo na burzách.

Co si ještě přečíst?

Co je to Bitcoin?

Lze považovat Bitcoin za skutečnou měnu?

Co je Ethereum?

Jak nakoupit Ethereum?

Co je Litecoin?

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!