DAX 1. 10. 2015

DAX 1. 10. 2015

Získejúčet.cz:

Pro včerejší den jsme očekávali test zóny 9675 a následný pokles k nižším cenám směrem k 9480. Test 9685 jsme dostali s prodejní rotací témeř na open včerejšího dne. Následně však kupci dokázali, že se chtějí pokusit o vyšší ceny. Silné high včerejší seance bylo vytvořeno na ceně 9735. Od této ceny jsme silně vyprodali až pod open. Ke konci obchodního dne jsme ztráty vykorigovali zpět k 50% denního pohybu. Uzavřeli jsme uprostřed rovnovážné oblasti v blízkosti VPOC 9675.

Tento typ uzavření by nám nabízel scénář spíše pomalejšího trhu a otevření v okolí včerejšího close. Dnešní open je však silně nad close. Otevřeli jsme rostoucím gapem o velikosti 83 bodů. Pro dnešní den tedy můžeme očekávat reakční prodejní aktivitu zpět do rozpětí včerejšího dne, ideálně až k ceně VPOC 9675. Tato cena by pak byla odrazovým můstkem pro kupce.

Druhou variantou pro dnešní den, pokud nedostaneme reakční prodejní aktivitu, jsou naopak agresivní iniciativní nákupy. Takové nákupy jsou silné pohyby od rozpětí předchozího dne často doprovázeny silným trendem. V takovém případě můžeme očekávat test zón HVN z kompozitního profilu 9840 – 9855 a 9900 – 9912. Pro jistotu přikládáme dnes i kompozitní profil na denním grafu.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM!

 

1-10dax

DAX 30min graf s denními profily

1-102dax

DAX Denní graf s kompozitním profilem

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Zdroj: Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!