DAX 1. 8. 2016

DAX 1. 8. 2016

Získejúčet.cz:

Dax 1. 8. 2016

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Páteční seance se držela v rovnovážné oblasti přesně dle teorie aukce. Po otevření trhu na stejné ceně jako close předchozí seance se ujali vedení prodejci a ukázali perfektní reakční prodejní aktivitu, která trvala až k férové ceně předchozího dne 10310. Zde dlouho probíhal souboj mezi kupci a prodejci. Nakonec bitvu vyhráli kupci, avšak nijak extrémně. Do konce obchodní seance se trh držel v rovnováze bez většího pohybu. Vyvážený objemový profil jen potvrzuje stanovenou rovnováhu.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Jak dobře víme, trhy v rovnováze nezůstávají věčně. Po čase se trh díky novým informacím vydá hledat rovnováhu novou. Tak se stalo při dnešním otevření seance. Víkendový gap o velikosti 100 bodů posunul Dax mimo ceny, na kterých se v posledních měsících obchodovalo. Trh se tak vrátil na hodnoty z dubna 2016. Co můžeme nyní očekávat? Samozřejmě se nabízí dva scénáře. Rostoucí pohyby ve směru gapu, nebo reakční prodejní aktivita s cílem gap uzavřít. Druhá varianta není tak častá při situaci, kdy gap dosahuje velikosti 100 bodů. Pokud by se tak stalo, prodejci by se měli pokusit dostat na HVN ceny 10310 – 10320. V opačném případě, kdy bychom preferovali kupce, je možné, že nákupní objednávky by nyní mohli směřovat až k ceně 10530, což je dlouhodobá LVN zóna z daily grafu, kde obchodníci nechtěli realizovat své objednávky. Takové zóny často působí jako S/R úrovně.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek DAX 1. 8. 2016 pochází z Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!