DAX 11. 1. 2016

DAX 11. 1. 2016

Získejúčet.cz:

Shrnutí posledního obchodního dne:

Páteční seance na Daxu nabídla velmi zajímavý a volatilní den. O vysoké volatilitě mluví samo za sebe denní rozpětí, které je téměř 400 bodů, což je dvojnásobek dlouhodobé průměrné hodnoty. Po otevření trhu byli agresivnější kupci a podařilo se jim prorazit high předchozí seance. Následně však přišla korekce a vše hrálo do karet prodejcům. Pouze však do 14:30, kdy bylo pravidelné vyhlašování NFP, které zamávalo s trhem. Díky NFP Dax vytvořil high na námi zmiňované HVN zóně 10126 takřka přesně na bod. Od této zóny se trh otočil a vydal se klesajícím trendem na nižší ceny. Trh byl poměrně rychlý bez větší korekce. Nakonec jsme se dostali až na 9731, což je oblast nízkého objemu mikro-kompozitního profilu. Zde jsme také uzavřeli seanci.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnešní seanci jsme otevřeli na ceně 9696. Klesající gap mimo rozpětí předchozího dne. Po otevření Dax otestoval HVN 9680, což je zóna, na kterou jsme několik seancí upozorňovali, a následně se vydal vymazat ztráty. Pokud budeme pokračovat v nákupech, můžeme takovou situaci považovat za reakční nákupní aktivitu, která by mohla trvat až do rovnovážné oblasti páteční seance. Zóny, na které bychom mohli dosáhnout jsou 9990 a 10012. Zde můžeme očekávat zpomalení trhu, nebo další pokračování prodejní aktivity. Pokud kupci nebudou mít dostatek sil na reakční nákupy, očekáváme pokles k 9680 a obchodní aktivitu v blízkosti této ceny.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

 

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek DAX 11. 1. 2016 pochází z Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!