DAX 11. 12. 2015

DAX 11. 12. 2015

Získejúčet.cz:

Včerejší den opět splnil předpoklady dle teorie aukce. V naší analýze si můžete přečíst, že jsme očekávali reakční nákupní aktivitu a zastavení trhu v oblasti včerejší férové ceny VPOC 10633. Tak se také stalo. Trh se vydal po otevření seance směrem vzhůru a v rovnovážné oblasti včerejšího dne opravdu zpomalil a tuto rovnováhu potvrdil zbytkem obchodní seance. Uzavření bylo v rámci rovnovážné oblasti na ceně 10579.

Dnešní páteční seanci jsme otevřeli mírně nad včerejší zavírací cenou, čímž jsme vytvořili rostoucí gap o velikosti cca 19 bodů. Takový gap má pravděpodobnost uzavření 74%. I kvůli této statistice očekáváme alespoň krátký test na nižší ceny a uzavření gapu. Jsme aktuálně v rovnovážné oblasti, tudíž nemůžeme jasně preferovat kupce nebo prodejce hned po otevření seance. Pro dnešní den se nabízí dva scénáře. Příkláníme se spíše k tomu, že by dnes mohli do trhu vstoupit kupci, pokusit se alespoň mírně navrátit směrem k hlavní distribuci, která začíná na ceně LVN 10650. Jejich střednědobým cílem by byla férová cena 10805. Pokud ale kupci nevstoupí, prodejci již jednou testovali 10490. Očekáváme, že tato zóna (nyní drobná HVN) bude testována znovu. Pokud ji prorazíme a budeme obchodovat pod touto cenou, prodejci mají prostor až k 10285.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM!

 

DAX 30min graf s denními profily

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek DAX 11. 12. 2015 pochází z Získejúčet.cz

Zdroj: Získejúčet2

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!