DAX 11. 9. 2015

DAX 11. 9. 2015

Získejúčet.cz:

Jak jsme uvedli ve včerejší analýze, teorie aukce očekává po trendovém dni trh vyvážený s pomalejší aktivitou. A přesně toho jsme byli svědky včerejší čtvrteční seanci! Po otevření seance jsme vyrazili otestovat zmiňovanou zónu 10305 a následně jsme dostali očekávanou prodejní aktivitu. Prodejci nebyli nijak extrémně aktivní, a tak jsme utovřili vyvážený profil se zavírací cenou 10220. Pokud jste četli naši včerejší hypotézu, víte, že náš předpoklad byl naplněn takřka perfektně.

11dax-day

DAX 30min graf s denními profily – Sierra Chart

Dnešní seanci otevíráme přímo uprostřed rovnovážné oblasti, v okolí včerejšího close. Z toho důvodu dnes nemůžeme využít naší statistiku z ebooku. Aktuální ceny jsou považovány za férové. Lze tedy očekávat pomalejší aktivitu po open.

Z našeho pohledu dnes preferujeme spíše prodejní aktivitu. Včerejší low 10155 je podruhé testované, což by nám mohlo svědčit o zájmu prodejců dostat se na nižší ceny. Čím více tato cena bude testována, tím více bude slabá a je tak velká pravděpodobnost, že bude proražena. Tento scénář by odpovídal i základům teorie aukce a to vnímání hodnoty a návratu do rovnovážné oblasti k férové ceně. Dlouhodobá férová cena VPOC je nyní 10100, což je hlavním cílem prodejní aktivity.

Nezapomeňme však, že trh je nevyzpytatelný a vždy nás může překvapit. Dnes by nás překvapila nákupní aktivita, ale i s takovým scénářem je potřeba počítat.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM!

 

11dax-mt4

DAX 30min graf s denními profily – MT4

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Zdroj: Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!