DAX 12. 1. 2017

DAX 12. 1. 2017

Získejúčet.cz:

Dax 12. 1. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Včerejší den na Daxu byl velmi zajímavý. Seance byla otevřena na místě, kde bychom očekávali spíše klidnější vývoj, avšak opak byl pravdou. Zvýšená volatilita, rychlé prodejní pokyny po otevření trhu. Prodejci se dostali až ke zmiňovanému supportu 11520 a ten nedokázali překonat. Opět zafungoval jako podpora pro nakupující obchodníky. Ti zde vstoupili velmi agresivně do trhu. Následně projeli celou oblastí rovnováhy jako nůž máslem a pokračovali na vyšší ceny. Z dlouhodobějšího hlediska jsme si zakreslili zónu 11700 jako resistenci a ta byla málem pokořena. Trh se nakonec otočil na ceně 11690, vrátil se zpět k 11600, kde byl rychlý obrat a nakonec byla seance uzavřena na ceně 11655. Na včerejším vývoji je patrné, že i když je trh v dočasné rovnováze, makroekonomické dění a takové události jako např. projev Donalda Trumpa mohou veškeré předpoklady o volatilitě úplně změnit.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnešní seance byla otevřena na včerejší ceně VPOC. Rovnovážnou oblast příliš nemůžeme brát v úvahu z důvodu včerejšího velkého rozpětí a rozprostředí objednávek objemového profilu. Jsme nyní tedy přímo uprostřed včerejšího profilu, stále velmi blízko rovnováhy. Dnes bude zajímavé, jestli kupci potvrdí včerejší zájem o vyšší ceny, nebo jestli se dozvíme, že včerejší rostoucí pohyb byl pouze z důvodu zvýšené volatility. Jako support dnes poměrně pěkně vypadá cena 11600. Je to price action level a také rozdíl v objemu je možné spatřit na včerejším objemovém profilu. Pokud budou kupci chtít pokračovat na vyšší ceny, toto je support, který by měli využít. V případě proražení 11600 na nižší ceny klesneme zpět do dočasné rovnováhy, kterou tvoříme od začátku roku 2017.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek DAX 12. 1. 2017 pochází z Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!