DAX 13. 12. 2016

DAX 13. 12. 2016

Získejúčet.cz:

Dax 13. 12. 2016

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Včerejší den skutečně znamenal zastavení nákupní aktivity. Od začátku trhu kupci neměli sílu na to, aby pokračovali ve své předchozí převaze. Prodejci totiž vstoupili do trhu od samého začátku seance velmi agresivně. Podařilo se jim vyprodat z nového high bez problému pod minoritní support zóny 11200 a 11180, které jsme včera zveřejnili v analýze. Zastavilo je až předchozí low na ceně 11145. Odtud došlo ke korekci prodejních pohybů a vytvořila se nová rovnovážná oblast na HVN 11180.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Úterní seance byla odstartována drobným rostoucím gapem, kdy trh stále otevřel v rovnovážné oblasti předchozího dne. První půlhodinu obchodování ovládli kupci a směřují k otestování nově vytvořené resistence na ceně 11205. Dle včerejšího denního objemového profilu vidíme, že ceny nad 11205 byly odmítnuty, nebylo zde realizováno přiliš objemu objednávek. Naopak pod touto cenou se začaly objednávky množit. To znamená, že 11205 by nyní mohla působit jako důležitá resistence, která by teoreticky mohla bránit rostoucím pohybům. Pro prodejce je toto velmi zajímavá cena, která by mohla spustit další vlnu prodejů. V takovém připadě by se prodejci měli pokusit o proražení včerejšího low směrem k 11130. Pod touto cenou je prázdný objemový profil, proto by potenciální klesající pohyby mohly být rychlejší.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek DAX 13. 12. 2016 pochází z Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!