DAX 14. 10. 2016

DAX 14. 10. 2016

Získejúčet.cz:

Dax 14. 10. 2016

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Včerejší seance byla otevřena velkým prodejním gapem. V takovém případě se dá očekávat buď návrat do předchozí rovnováhy ke close nebo naopak únik od předchozích cen. Pokud trh otevře a agresivně vyrazí od předchozí seance, takovému typu otevření říkáme Open Drive. Ten jsme zaznamenali včera, kdy prodejci rychle stlačili ceny Daxu až na low 10337. Zde byli zastaveni a kupci se postarali o to, aby ranní ztráty vymazali. Nakonec byla seance uzavřena na ceně 10440.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Včerejší uzavření u high mluví spíše pro kupce, avšak když se podíváme na denní objemový profil, nejvíce objednávek bylo realizováno na nižších cenách s VPOC 10380. Znamená to tedy, že prodejcům se podařilo opustit střednědobou rovnováhu? Mohlo by, ale musíme si počkat na potvrzení dnešní seancí. Pokud se nevrátíme zpět nad 10500, ale naopak poklesneme zpět k 10380, mohlo by to znamenat, že jsme rovnováhu opustili. Pro prodejce je tedy dnes jasno, cílová zóna 10380. Pokud se podíváme na stranu kupců, ti by se měli pokusit o návrat alespoň na cenu 10540, což je první HVN a také close středeční seance. Dnešní makroekonomický kalendář je plný důležitých zpráv, dejte si na ně pozor. Nikdy není dobré realizovat zbytečné ztráty před víkendem.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek DAX 14. 10. 2016 pochází z Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!