DAX 14. 11. 2016

DAX 14. 11. 2016

Získejúčet.cz:

Dax 14. 11. 2016

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Páteční seance byla otevřena přímo uprostřed rovnovážné oblasti předchozího dne. Od ceny VPOC se trh odrazil a směřoval dolů avšak na 10582 byly prodeje zastaveny. Pouhých pár bodů od supportu na HVN 10580, o kterém jsme psali v páteční ranní analýze. Odtud tedy do trhu vstoupili kupci a jasně odmítli nižší ceny. Při pohledu na objemový profil je jasně patrné, že pod 10620 obchodníci nechtějí realizovat objednávky. Seance byla nakonec uzavřena v mírném plusu uvnitř nové rovnovážné oblasti v blízkosti nejobchodovanější ceny VPOC 10670.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Nový týden byl na Daxu otevřen rostoucím gapem o velikosti cca 80 bodů. V těsné blízkosti je resistence ve formě HVN na ceně 10800. Ta již několikrát zafungovala a zastavila rostoucí pohyby. Uvidíme, jestli se kupcům podaří tuto cenu znovu otestovat. Vzhledem k tomu, že v pátek byla rovnovážná oblast opět potvrzena na cenách okolo 10670, očekáváme dle teorie aukce spíše klesající tendenci pro dnešní den. Prodejci by se měli pokusit dostat zpět do rovnováhy k ceně 10670 či až 10650-10620. Zároveň by tato oblast zvýšeného objemu mohla působit jako support pro nové kupující. Často se stává, že trh testuje předchozí rovnováhu, nabere síly a vydá se hledat rovnováhu novou. Pokud by kupci chtěli prorazit 10800, právě ve zmíněných hladinách rovnováhy by mohli nabrat dostatek sil.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek DAX 14. 11. 2016 pochází z Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!