DAX 15. 12. 2015

DAX 15. 12. 2015

Získejúčet.cz:

Pondělní seance pokračovala opět v prodejní náladě. Prvních pár hodin se Dax obchodoval do strany a nakonec prodejci opět ovládli trh. Po proražení předchozího VPOC se spustil výprodej až na cenu 10120. Ve včerejší analýze jsme upozorňovali na zónu 10236. Ta nezafungovala jako support, ale spíše jako magnet obchodní aktivity. To nám potvrdil fakt, že se na této ceně vytvořil nový denní VPOC. Pokud se podíváme na denní profily, poslední dva dny jsou takřka stejné. Prázdný profil na vyšších cenách a posunutí rovnovážné oblasti směrem dolů.

Dnešní seanci jsme otevřeli v rovnovážné oblasti v blízkosti včerejší VPOC. Nemáme tedy jasně preferovatelný scénář ihned po ránu. Včerejší low otestovalo střednědobou HVN 10120 a od té bychom se nyní mohli mírně odrazit a obchodovat v oblasti mikro-kompozitního profilu směrem k ceně 10490. Pokud bychom dnes šli korigovat ztráty, po cestě je resistence na ceně 10383, což je včerejší HVN.

Je nutné také počítat se scénářem, že prodejci budou opět pokračovat ve své agresivitě. Právě 10383 by pro ně mohla být zajímavá vstupní hladina. Jejich aktivita by pak měla směřovat k cenám 10120 nebo 10000, což jsou HVN zóny střednědobého mikro-kompozitního profilu.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM!

 

DAX 30min graf s denními profily

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek DAX 15. 12. 2015 pochází z Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!