DAX 16. 10. 2015

DAX 16. 10. 2015

Získejúčet.cz:

Pro čtvrteční seanci jsme očekávali alespoň mírnou reakční prodejní aktivitu směrem do rovnovážné oblasti předchozího dne. Bohužel tato situace nenastala díky agresivitě kupců. Ti ovládli celou obchodní seanci. Dokázali prorazit mimo rozpětí předchozího dne. V okolí cen 10040 – 10090 se obchodníkům podařilo vytvořit novou rovnovážnou oblast a následně opět pokračovat v nákupních pokynech, které zapříčinily růst trhu až na close 10144.

Ikdyž uzavření close v blízkosti high napovídá o síle kupců, nepodařilo se jim vytvořit zde dostatek objemu, aby se rovnovážná oblast posunula k cenám v okolí close. Proto můžeme usuzovat, že předtím, než se vydáme na další rostoucí pohyby, mohli bychom očekávat klesající pohyb. Pro dnešní den tedy očekáváme spíše pokles Daxu směrem do rovnovážné oblasti včerejší seance. Zajímavé zóny by pro dnešek mohly být 10090, což je Price Action level a Value Area High, 10050 jako VPOC včerejší seance, či mikro-kompozitní VPOC 9985. Pokud budou kupci pokračovat ve své včerejší agresivitě, mají před sebou silné high posledního swingu 10188 a dále zmiňovanou cílovou zónu 10240.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM!

 

16-10-dax

DAX 30min graf s denními profily

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Zdroj: Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!