DAX 16. 11. 2015

DAX 16. 11. 2015

Získejúčet.cz:

Pro páteční den jsme očekávali reakční nákupní pokyny a následně vstup prodejců do trhu. Dax otestoval dlouhodobý VPOC 10805 a opravdu se vydal na nižší ceny. Low bylo vytvořeno až na ceně 10606, avšak nakonec byla seance uzavřena na ceně 10677 v blízkosti nově vytvořené rovnovážné oblasti a denní férové ceny.

Nový týden začínáme klesajícím gapem o velikosti až 177 bodů na ceně 10500. Vzhledem k této situaci můžeme očekávat pokusy o návrat do oblasti, kde se obchodovalo v pátek. Tuto situaci bychom definovali jako reakční nákupní aktivitu. Cílem této aktivity by bylo dostat se do rovnovážné oblasti páteční seance. Rovnovážná oblast začíná v blízkosti pátečního close na ceně 10655. I přes to, že 177 bodů gap je velký prostor, který by kupci museli urazit zpět do oblasti pátka, prozatím se jim to poměrně daří a vypadá to, že reakční nákupní aktivita bude naplněna. Jakmile trh splní reakční aktivitu, očekáváme další prodejní pokyny a pokračování výprodeje.

Pokud reakční aktivita nebude naplněna, je nutné počítat s prodejní aktivitou již po začátku obchodní seance. Trh se nachází v dlouhodobé LVN zóně, kde není žádná cena, která by mohla fungovat jako magnet, proto by pohyby mohly být poměrně volatilní. Pro prodejce bude důležité dostat se zpět k ceně open dnešní seance 10500.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM!

 

16-11-15-dax

DAX 30min graf s denními profily

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek DAX 16. 11. 2015 pochází z Získejúčet.cz

Zdroj: Získejúčet2

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!