DAX 16. 12. 2015

DAX 16. 12. 2015

Získejúčet.cz:

Pro včerejší obchodní seanci jsme na Daxu očekávali korigování ztrát a obchodní aktivitu směrem k ceně 10490. Včerejší high bylo vytvořeno na ceně 10489, takže naši hypotézu můžeme pokládat za splněnou. Po otevření seance trh otestoval předchozí VPOC, kde objevil agresivní kupce, kteří vstoupili do trhu a určovali pravidla hry pro včerejší den. Zóna 10383 (viz. včerejší analýza) byla proražena a to silným breakoutem, který nám potvrzuje objemový profil. Ten vytvořil po proražení 10383 LVN oblast bez objemu objednávek. Včerejší seanci jsme zakončili na ceně 10453, kde byl také vytvořen denní VPOC. To znamená že aukce byla dokončena, trh uzavřel tam, kde byla jeho férová cena pro daný den.

Dnešní seanci jsme nastartovali v blízkosti včerejšího high. Můžeme očekávat mírný návrat na nižší ceny. Prodejci mají prostor až k 10417, což je horní hranice včerejší LVN oblasti. Pokud bude tato cena proražena, můžeme očekávat rychlý pád na spodní hranici LVN 10385. Zde očekáváme vstup nakupujících obchodníků. Ti budou mít následně za cíl proražení 10490 a další rostoucí pohyb. Pokud kupci nebudou aktivní, můžeme očekávat prodejní aktivitu až k 10235.

Dnes večer v 20.00 našeho času je důležité zasedání FOMC, na které by si každý obchodník měl dát pozor. Je možné, že dnešní seance bude pomalejší se sníženou volatilitou právě z důvodu čekání na tuto makroekonomickou událost.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM!

 

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek DAX 16. 12. 2015 pochází z Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!