DAX 17. 11. 2015

DAX 17. 11. 2015

Získejúčet.cz:

Po včerejší reakční nákupní aktivitě jsme očekávali spíše další pokusy prodejců o pokles ceny. Kupující jim však nedali ani malou šanci. Naprosto ovládli trh, dokázali vymazat ztráty z víkendového gapu a ještě projít přes celou range páteční seance. Zóny, které jsme zmiňovali však nedopadly vůbec špatně. Předchozí VPOC na 10690 sice nepřinesl prodejní aktivitu, ale nakonec naopak zapůsobil jako support pro další kupce. Nákupní aktivita byla ukončena na konci seance v blízkosti dlouhodobého VPOC 10805.

Vzhledem k uzavření přímo na high se dalo očekávat proražení včerejšího high v dnešní seanci. To už je ovšem splněno dnešním otevřením trhu, kdy Dax otevřel nad high na ceně 10830. Nyní trh klesá, což by mohlo nabízet dle teorie aukce reakční prodejní aktivitu. Pro včerejší den máme jasně stanovenou rovnovážnou oblast a dnes otevíráme mimo ní, takže reakční prodejní aktivita je dnes scénářem č. 1. Tyto prodeje by mohly trvat až k 10725 (včerejší VPOC) nebo až k 10690. V případě, že ani jedna cena nebude supportem pro nakupující obchodníky, můžeme očekávat rychlejší pokles v prázdné struktuře včerejšího profilu.

Pokud budou naopak kupci aktivní již ze začátku obchodní seance bez jakékoliv reakční aktivity, zajímavou cenou výš by mohla být 10840 (HVN) a 10895 (LVN)

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM!

 

17-11-15-dax

DAX 30min graf s denními profily

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek DAX 17. 11. 2015 pochází z Získejúčet.cz

Zdroj: Získejúčet2

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!