DAX 17. 11. 2016

DAX 17. 11. 2016

Získejúčet.cz:

Dax 17. 11. 2016

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Pro včerejší den jsme očekávali pokles zpět do rovnováhy posledních dní k ceně 10690. Reakční prodejní aktivita byla naplněna. Trh klesl dokonce až pod naši HVN 10620 na hodnotu 10605, kde se vytvořilo low a kupci zastavili prodejní objednávky. Nakonec byla seance uzavřena na svém denním VPOC 10660. Odvrácení od 10800 a návrat do rovnováhy tak byl potvrzen.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnešní seance byla otevřena v těsné blízkosti včerejšího close uprostřed rovnovážné oblasti. Můžeme tak čekat pomalejší start dnešního dne. Makroekonomický kalendář je dnes poměrně nabitý, tak uvidíme, jestli se aktivita na Daxu zvýší. Za posledních 5 dní jsme na grafu zakreslili střednědobý objemový profil. Ten nám dokazuje aktuální rozpoložení Daxu. Našel dočasnou rovnováhu. Profil je ukázkově vyvážený, rozdělení objednávek připomíná normální rozdělení. Trh je tedy tam, kde nyní chce být a my musíme počkat, až se z rovnováhy vymaní a nabídne nám zajímavé situace. Pokud by se Dax z rovnováhy dostal na nižší ceny, ideální startovní hladinou by mohla být cena 10700, což je VPOC za posledních 7 dní. Na straně nižších cen nás bude zajímat hlavně reakce na cenu 10575 jako další HVN. Ta by mohla posloužit jako support zóna. Pokud se podíváme na trh z pohledu kupců, ti se musí dostat z rovnováhy a definitivně prorazit cenu 10800, která jim poslední dny brání v rostoucích pohybech.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek DAX 17. 11. 2016 pochází z Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!