DAX 17. 12. 2015

DAX 17. 12. 2015

Získejúčet.cz:

Včerejší analýza opět poměrně dobře odhadla možný vývoj Daxu. Po otevření seance jsme očekávali mírný pokles k LVN předchozího dne. Na horní hranici LVN vstoupili do trhu kupci, kteří potvrdili naši predikci a vyrazili breaknout předchozí high 10490 směrem k 10600. To, že jsme 10600 dosáhli a dokonce ji překonali, způsobila také vyšší volatilita z důvodu zasedání FOMC. Trh se nakonec zastavil na mikro-kompozitní LVN 10650. Ta byla potvrzena jako resistence.

Ikdyž Dax uzavřel v blízkosti high, což značí silné kupce, musíme se podívat zejména na objemový profil, kde byl nejvyšší počet obchodních objednávek a kde byla stanovena rovnovážná oblast. Hlavní distribuce objemu byla na nižších cenách v oblasti 10440 – 10510. Rovnovážnou oblast se mírně posunula na vyšší ceny.

Otevření dnešní seance bylo poměrně divoké, Dax udělal během pár minut téměř 100 bodů výprodej. Tento korekční pohyb byl však okamžitě negován a vypadá to, že kupci budou pokračovat v býčí náladě. Pokud tomu tak bude, očekáváme jejich snahu k HVN zóně 10805, což by pro ně nyní měl být hlavní cíl. Pokud ve své agresivitě nevydrží, očekáváme obchodní aktivitu v rozpětí včerejšího dne až k ceně 10490.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM!

 

DAX 30min graf s denními profily

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek DAX 17. 12. 2015 pochází z Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!