DAX 17. 5. 2016

DAX 17. 5. 2016

Získejúčet.cz:

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Pondělí 16. 5. byl Dax uzavřen, proto připomeneme shrnutí páteční seance. Ta otevřela klesajícím gapem mimo rozpětí předchozího dne. Z tohoto důvodu se dala očekávat klesající tendence ve směru gapu. Prodejci dosáhli takřka na bod přesně ceny 9760. Odtud vstoupili do trhu kupci, kteří projevili agresivitu. Dokázali uzavřít ranní gap a dokonce dosáhnout až HVN 9960. Na této zóně došlo k obratu a trh nakonec uzavřel na stejných cenách jako ve čtvrtek.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Zajímavý je dnešní gap, kdy seance otevřela cca 120 bodů výš, než kde bylo obchodování ukončeno v pátek. Open je nevíc mimo rozpětí předchozího dne. Tyto dvě situace dohromady nám dávají důvod proč preferovat spíše kupce. Po tak velkém gapu jako dnes bývá častá agresivní aktivita ve směru gapu. Tuto myšlenku podporuje i páteční odraz od HVN 9760 a nastartování kupců. Ti by tedy dnes mohli pokračovat ve své převaze. Pokud tomu tak bude, očekáváme test ceny 10090, což je HVN dlouhodobého objemového profilu a close seance 10. 5. Pokud zde nedojde k zastavení kupců a tato cena se neprojeví jako resistence, očekáváme break a býčí náladu až k ceně 10180.

Samozřejmě je potřeba počítat i s alternativním scénářem. Tím jsou prodejní objednávky a pokles do rozpětí pátečního dne. V takovém případě by trh mohl otestovat páteční férovou cenu 9945, či až další HVN na ceně 9864.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

17-5-16

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek DAX 17. 5. 2016 pochází z Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Comments are closed.
Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!