DAX 18. 11. 2015

DAX 18. 11. 2015

Získejúčet.cz:

Včerejší den na Daxu opět potvrdil agresivní nakupující obchodníky. Po otevření seance trh mírně otestoval ceny pod pondělním high a následně byl opět nastolen býčí trend. Až cena 10918 mikro-kompozitní HVN dokázala trh na chvíli zastavit. Nakonec však pokračoval ještě výš a nové high vytvořil na ceně 10980. Seance byla uzavřena uprostřed nové rovnovážné oblasti na ceně 10895 v blízkosti férové ceny.

Dnešní seance otevřela přímo v okolí férové ceny, proto bylo vhodné očekávat spíše pomalejší tržní vývoj do strany. Není žádná informace, která by nám naznačovala větší sílu kupců nebo prodejců. Pokud se na Dax podíváme z delšího než intradenního hlediska, aktuálně třetí seanci tvoří vyšší rovnovážnou oblast a zvedá svou férovou cenu. Každé low posledních seancí je poměrně silné a vždy způsobilo rychlý start býčího trendu.

Dokud se nacházíme v aktuální střednědobé range 10650 – 11058, nelze jasně říci, která strana bude mít převahu. Pokud prorazíme 10650, dostaneme se do LVN oblasti a můžeme očekávat pokles cen. Oblast LVN však byla v pondělí testována a velmi rychle ji trh označil za nerovnovážnou, což představoval rychlý býčí trend. Z dlouhodobějšího pohledu je tedy scénář trochu příznivější pro kupce. Mají před sebou jasnou cílovou zónu 11460, což je hlavní dlouhodobý VPOC (férová cena). Pokud bude opuštěna aktuální range a dostaneme se nad 11058, můžeme očekávat obchodní aktivitu směrem k ceně 11460.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM!

 

18-11-15dax

DAX 30min graf s denními profily

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek DAX 18. 11. 2015 pochází z Získejúčet.cz

Zdroj: Získejúčet2

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!