DAX 18. 12. 2015

DAX 18. 12. 2015

Získejúčet.cz:

Tak jak to vypadalo na začátku včerejší seance, tak se také stalo. Agresivní kupci pokračovali v býčí náladě a Dax se bez problému vrátil k důležité HVN zóně střednědobého mikro-kompozitního profilu 10805. Tato cena byla proražena až na 10840, kde bylo vytvořeno high. Zde do trhu vstoupili prodejci a pokusili se alespoň o nějaký návratný pohyb zpět na nižší ceny. Podařilo se jim to k ceně 10715, kde byla seance uzavřena.

Dnešní den otevíráme klesajícím gapem o velikosti 43bodů. Takový gap bývá statisticky ze 75% uzavřen, proto je možné očekávat rostoucí pohyby. Tento scénář bychom mohli definovat jako reakční nákupní aktivitu, pro kterou se přikláníme, pokud trh otevírá mimo svoji rovnovážnou oblast jako například dnes. Reakční nákupní aktivita by tedy mohla zapůsobit až k ceně 10715 (včerejší close) nebo k včerejšímu VPOC 10746. Další zóny na vyšších cenách jsou 10810 a 10950 jako hlavní VPOC.

Pokud dnes kupci nevstoupí do trhu, je vhodné očekávat prodejce až k ceně 10580. K této ceně je prázdný objemový profil, takže by pro prodejce neměl být problém zde obchodovat.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM!

 

DAX 30min graf s denními profily

 vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek DAX 18. 12. 2015 pochází z Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!