DAX 18. 3. 2016

DAX 18. 3. 2016

Získejúčet.cz:

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Otočení směru s 9h ranní, na které jsme upozorňovali, skutečně nastalo. Prodejci na ceně 10060 nastartovali silný prodejní trend. Ten trval až k férové ceně dlouhodobé rovnováhy, přímo na 9760. Teorie aukce tedy opět potvrdila, že má trh tendenci vracet se zpět do rovnováhy. Od dlouhodobé HVN 9760 se trh odrazil a korigoval ztráty. Nakonec byla seance uzavřena na ceně 9880. Objemový profil včerejšího dne prozrazuje, které ceny jsou pro obchodníky zajímavé. Ceny v horní polovině profilu jsou bez větší distribuce, obchodníci zde nechtěli realizovat své pokyny. Oblast rovnováhy byla vytvořena na nižších cenách s férovou cenou 9820.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnešní seance byla otevřena v blízkosti close bez většího gapu. Otevíráme tedy na hranici včerejší rovnovážné oblasti. Pro dnešní den se nabízí dva scénáře. Půjdeme na nižší ceny do rovnováhy, nebo budeme testovat prázdný objemový profil včerejšího dne na cenách od 9900 výše? Momentálně to vypadá na pravděpodobnost 50 na 50, avšak my se přikláníme spíše k poklesům do rovnováhy k 9760. Pro tyto poklesy by mohla být zajímavá zóna potenciální resistence na ceně 10000 HVN. Pokud prodejci chtějí znovu navštívit 9760, určitě musejí tento level ubránit. V případě jeho proražení je vhodné očekávat další atak ceny 10060.

DAX 30min graf s denními profily.

DAX 30min graf s denními profily.

 

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

 

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek DAX 18. 3. 2016 pochází z Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!