DAX 19. 11. 2015

DAX 19. 11. 2015

Získejúčet.cz:

Preference kupců pro včerejší den byla správná. Po pár úvodních hodinách, které jsme strávili uprostřed předchozí rovnovážné oblasti kupci vstoupili do trhu a dokázali opět posunout rovnovážnou oblast a VPOC na vyšší ceny. Trh nakonec uzavřel pod silným nákupním tlakem, kdy v poslední hodině seance byla proražena cena 11000 až na high 11048. Je vhodné si všimnout prázdné části profilu právě na cenách od 11000 nahoru. Tyto ceny nebyly příliš testovány. Vidíme, že objem obchodních objednávek je výrazně nižší než na jiných cenách.

Dnešní seanci jsme otevřeli v blízkosti high. Vzhledem k tomu, že jsme otevřeli mimo rovnovážnou oblast, můžeme očekávat reakční prodejní aktivitu směrem do range včerejšího dne, ideálně do rovnovážné oblasti k cenám 10970, 10960 či dokonce 10940. V tomto pohybu by však mohla zabránit právě cena 11000, která prázdnou LVN oblastí odděluje včerejší Value Area od vyšších cen. Bude tedy důležité, jak se Dax s cenou 11000 popere.

Pro dnešní den tedy očekáváme reakční prodejní aktivitu a následně další dlouhé pozice. V případě, že kupci budou agresivní již po otevření seance, po proražení 11060 mají poměrně otevřenou cestu až k 11190. Tento scénář by však znamenal 4. silný býčí den v řadě, což není statisticky tak častý jev. Proto upřednostňujeme spíše obchodní aktivitu v rámci včerejší seance.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM!

 

19-11-15dax

DAX 30min graf s denními profily

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek DAX 19. 11. 2015 pochází z Získejúčet.cz

Zdroj: Získejúčet2

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!