DAX 2. 2. 2017

DAX 2. 2. 2017

Získejúčet.cz:

Dax 2. 2. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Včera jsme se zmínili o tom, že i když cena silně klesá, nemusí to znamenat jasnou sílu prodejců. Jakmile není pohyb potvrzen objemem objednávek, můžeme považovat pohyb za ne úplně kvalitní. Před včerejší analýzou trh vyprodal, avšak férová cena a většina objemu zůstala na vyšších cenách okolo 11700. To nás nutilo k tomu, abychom se zamysleli i nad scénářem korekce včerejšího pohybu směrem zpět k 11700. Kupci vstoupili do trhu pomalu, ale přece se jim tato aktivita podařila. Dostali se až na 11725, okud trh klesl zpět na zavírací cenu 11660. Je patrné, že prázdný objemový profil před včerejší seancí byl zaplněn.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnešní seance byla otevřena klesajícím gapem na pomezí low včerejší seance. Jsme teď poměrně v zajímavé situaci, kterou bychom mohli nazvat “buď a nebo”. Buď kupci svojí reakční nákupní aktivitou otestují včerejší férovou cenu, či včerejší close a podaří se jim tak uzavřít ranní gap, nebo bude dlouhodobá rovnováha na 11560 natolik silná, že opět přivede do trhu prodejce, kteří způsobí pokles tímto směrem. Když se podíváme na včerejší objemový profil, objednávky byly realizovány spíše ve spodní polovině, vyšší ceny nebyly nijak silně testovány. Z toho tedy můžeme vyvodit, že na trhu je spíše chuť dostat se k 11560. Jestliže se na tuto cenu dostaneme, očekáváme pomalejší tržní aktivitu.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek DAX 2. 2. 2017 pochází z Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!