DAX 20. 1. 2016

DAX 20. 1. 2016

Získejúčet.cz:

Shrnutí posledního obchodního dne:

Úterní seance byla otevřena velkým rostoucím gapem. Následně se kupci pokoušeli atakovat vyšší ceny, avšak neúspěšně. Trh šel dlouhou dobu do strany. Prodejci nakonec dokázali kupce dokonce překonat, a tak byl spuštěn prodejní pohyb. Trh klesl přesně na VPOC předchozího dne 9530 a vytvořil zde low seance. Při pohledu na objemový profil lze spatřit, že objednávky byly exekuovány spíše v horní polovině denního rozpětí. Z toho můžeme soudit, že high je slabší než low a tato informace nás nutí  se přiklánět spíše ke kupcům jako favoritům pro dnešní den. Otevření seance je však velmi překvapivé.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnešní seance byla otevřena opět velkým gapem. Tentokrát klesajícím o velikosti 230 bodů. Ranní gap je tedy větší než běžné rozpětí obchodního dne, což je velmi zajímavé. Vzhledem k tomu, že se nacházíme na spodní hranici dlouhodobé distribuce, nemáme moc zón, o které bychom se mohli pro dnešní den opřít. Klasicky se tedy nabízejí dva scénáře. Pokud půjdeme ve směru reakční aktivity, cílem je vymazat ranní gap a dostat se co nejblíže včerejší seanci. Ideálně ke close 9620 či k HVN 9680. Naopak vzhledem k tomu, že gap je tak obrovský, můžeme očekávat také pokračování obchodní aktivity ve směru gapu. V takovém případě mějme na paměti cenu 9300, což je low z 29. 9. 2015. Při dalších pohybech mají prodejci poměrně prostor až k ceně 9050.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

 

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek DAX 20. 1. 2016 pochází z Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!