DAX 20. 10. 2015

DAX 20. 10. 2015

Získejúčet.cz:

Ve včerejší analýze jsme upozorňovali na spodní hranici rovnovážné oblasti páteční seance neboli Value Area Low. Od této zóny se Dax defacto na bod přesně odrazil a kupci jednoznačně ovládli trh. Díky jejich síle Dax dokázal vytvořit v pořadí 4. seanci s vyšším high i vyšší rovnovážnou oblastí, což potvrzuje kvalitu rostoucího pohybu. Jestliže se zaměříme na včerejší profil, jednoznačně si všimneme prázdného profilu na nížších cenách 10066 – 10118. Tyto ceny byly pouze otestovány, avšak obchodníci zde nechtěli vypořádávat své objednávky, není zde žádná známka po zobchodovaném objemu. Od ceny 10118 výše se začal tvořit profil v poměrně vyváženém tvaru.

Dle týdenního shrnutí, ale i včerejšího profilu tedy můžeme očekávat další rostoucí pohyb. Velmi důležité pro kupce bude, jestli se udržíme nad hodnotou 10118, což je nyní klíčová zóna. Je to mikro-kompozitní HVN a včerejší price action level, na kterém se láme objemový profil. Pokud bude tato cena udržena a kupci zabrání poklesu pod ni, jejich šance na rostoucí pohyb považujeme za vysoké.

V případě proražení 10118 očekáváme návrat do oblasti nízkého objemu včerejšího dne do okolí ceny 10080 jako další mikro-kompozitní HVN. Pokud budou prodejci překypovat agresivitou, z delšího pohledu je pro ně stále jasná cílová zóna 9985.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM!

 

20-10-15dax

DAX 30min graf s denními profily

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Zdroj: Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!