DAX 21. 10. 2015

DAX 21. 10. 2015

Získejúčet.cz:

V předchozí analýze Daxu jsme upozorňovali na zónu 10118, která byla klíčová pro podporu kupců. Dax cca půl hodiny testoval tuto zónu a čekali jsme tak na její reakci. Nakonec nakupující obchodníci nedokázali zónu udržet a trh klesl až téměř na hodnotu low předchozí seance. Na této ceně se kupující nakonec rozhodli, že zastaví další poklesy trhu a vstoupili do pozic, které zabránily opuštění rozpětí předchozího dne. Nakonec trh uzavřel uprostřed utvořené rovnovážné oblasti v blízkosti férové ceny VPOC 10145.

Dnešní seance otevřela gapem na vyšších cenách a mírně otestovala ceny nad rozpětím včerejšího dne. Zde jsme prozatím dostali prodejní aktivitu a vše nám nahrává pro reakční prodejní aktivitu směrem do rovnovážné oblasti včerejšího dne. Pokud tato aktivita nastane, můžeme očekávat pokles trhu na cenu 10170 až 10145. Na ceně VPOC včerejšího dne (10143-10145) bychom mohli očekávat nákupní aktivitu. Je to cena, která by mohla být zajímavá pro nakupující obchodníky.

Pokud budou nakupující agresivní již od počátku seance, mají před sebou dlouho zmiňovanou cílovou zónu 10240. Pokud naopak nakupující neprojeví zájem ani na ceně 10145 (včerejší close, VPOC), můžeme očekávat pokles směrem k 10100, 10070 a dlouhodobě k 9985.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM!

 

21-10-dax

DAX 30min graf s denními profily

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Zdroj: Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!