DAX 21. 9. 2015

DAX 21. 9. 2015

Získejúčet.cz:

 

Páteční seance byla velmi volatilní a nabídla silné prodejní pohyby. Prodejci ovládli seanci ihned po otevření a nedali býkům jedinou šanci. Od high Dax udělal rozpětí cca 360 bodů, což je o 80% více, než průměrné denní rozpětí. Pátečním dnem jsme definitivně opustili středně dobou rovnovážnou oblast. Prodejci zřejmě získali přesvědčení, že ceny jsou vysoké, a jsou tak vhodné pro jejich prodejní objednávky. Trh uzavřel minulý týden na ceně 9923.

Dnešní seance začla mírně pod pátečním close. V 8h jsme otevřeli, mírně otestovali vyšší ceny a okamžitě skončili opět pod tlakem prodejců. Uzavření minulého týdne i start dnešní seance nám značí silné prodejce. Pro dnešní den můžeme tedy očekávat pokračování prodejních pohybů. Pokud budou prodejci aktivní ihned z kraje seance, jejich cílová zóna je až 9720, což je dlouhodobá kompozitní HVN – tato zóna působí jako magnet a má tendenci cenu přitahovat.

Vzhledem k tomu, že jsme již rozšířili rozpětí pátečního dne pod jeho low, je možné také očekávat reakční nákupní aktivitu předtím, než dojde ke zmiňovaným prodejům. Je potřeba se připravit i na tento scénář. Kupci by mohli otestovat páteční férovou cenu VPOC 9940. Tuto cenu by měli prodejci ubránit a spustit své prodejní objednávky, pokud se chtějí dostat na nižší ceny.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM!

 

21-dax

DAX 30min graf s denními profily

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Zdroj: Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!