DAX 22. 2. 2017

DAX 22. 2. 2017

Získejúčet.cz:

Dax 21. 2. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Dlouho jsme na Daxu nezaznamenali tak trendový den jako včera. Kupcům se konečně podařilo odvrátit se od dlouhodobé rovnováhy směrem k vyšším cenám. Na začátku seance prodejci otestovali low předchozího dne a právě zde vstoupili do trhu silní kupci. Silný nástup potvrzuje rychlý odraz od low. Před resistencí 11900 chvíli trh bojoval, avšak nakonec se mu podařilo breaknout vzhůru. Při takto silných dnech je ze statistického pohledu pravděpodobnější to, že seance uzavře v oblasti high, a tak se také stalo. Dax uzavřel na 11990 pouhých 10 bodů od magické hranice 12000.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnešní seance byla otevřena v blízkosti včerejšího high a kupcům už se tuto hranici podařilo překonat. Máme před sebou zajímavou cenu 12000 a hlavně HVN z daily grafu na ceně 12030. Ta by mohla zafungovat jako drobná resistence a zastavit případné další nákupy. Pokud se podíváme na včerejší objemový profil, díky tomu, že jsme měli trendový den, nemáme jasně definovanou rovnovážnou oblast, avšak je vidět, že objem dobře doprovázel růst cen a proto můžeme říci, že byly včerejší longy kvalitní. Nová férová cena, tedy oblast, kde bylo zobchodováno nejvíce objemu, leží na ceně 11970. Pokud prodejci nechtějí vzdát jejich boj s kupci, měli by se pokusit právě k této ceně dostat zpět. Nebude úplně jednoduché smazat včerejší zisky, avšak k 11970 je velmi reálné, že by se Dax mohl vrátit. Pokud nebudou mít kupci dostatek sil na další růst a prorazíme 11960 směrem dolů, můžeme očekávat rychlejší pohyby a vyplňování prázdného objemového profilu.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek DAX 22. 2. 2017 pochází z Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!