DAX 22. 9. 2015

DAX 22. 9. 2015

Získejúčet.cz:

Včerejší seance nabídla spoustu dlouhých korekcí s průměrným pohybem cca 92 bodů, což je velký prostor pro ziskové obchody. Po otevření londýnské seance v 9h se Dax vydal testovat předchozí rovnovážnou oblast. Tento pohyb nazýváme reakční nákupní aktivita. Bohužel jsme nedosáhli až na VPOC předchozího dne, což je dle teorie aukce ideální cíl. Včerejší profil můžeme označit za tzv. double distribution s uzavřením v horní distribuci.

Dnešní den otevíráme nad včerejší rovnovážnou oblastí gapem o velikosti 24 bodů. Rostoucí gap o této velikosti je statisticky uzavřen v 57% za historii 2440 dní. Uzavření mezery by odpovídalo také hypotéze dle teorie aukce. Reakční prodejní aktivita s uzavřením gapu a testováním rovnovážné oblasti je prvním pravděpodobným scénářem dle teorie aukce. Pokud taková situace nastane, můžeme očekávat test včerejšího close a VPOC na ceně 9925.

Pokud budeme mít od začátku v trhu agresivní nakupující, kteří zamezí reakční aktivitě, můžeme čekat test zóny 10050, což je LVN pátečního dne. Jakmile prorazíme tuto zónu, můžeme očekávat rostoucí pohyby.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM!

 

22dax

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Zdroj: Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!