DAX 23. 3. 2016

DAX 23. 3. 2016

Získejúčet.cz:

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Včerejší seance na Daxu byla otevřena přímo v oblasti close předchozího dne. Dal se tak očekávat pomalejší start, avšak opak byl pravdou. Zvýšená volatilita z důvodu bruselských teroristických útoků se projevila i na Daxu. Od otevření trh velmi rychle vyprodal a to přímo na cenu 9790, což je dlouhodobá VPOC zóna (férová cena). Všimněte si, jak je tato zóna již po druhé supportem a zabránila v dalších poklesech. Od této ceny se trh rychle vzpamatoval a celé ztráty vymazal. Při pohledu na objemový profil a způsob, jakým Dax včerejší seanci zakončil, můžeme mírně preferovat kupce.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Včerejší high patří mezi ty slabší dle teorie aukce a to potvrdil i start dnešní seance. Trh otevřel a okamžitě vyrazil na vyšší ceny a včerejší high prorazil. Pokud budou kupci pokračovat v agresivitě, mají před sebou resistence na cenách 10090 (HVN) a 10125 (HVN z ledna 2016). Při pohledu na poslední seance a jejich low, kupci vždy silně odvrátili prodejní tlaky, takže je dost možné, že se pokusí opět vstoupit do dlouhých pozic a zvednout hodnotu německého akciového indexu. Pokud však nebudou mít dostatek sil a vystřídají je prodejci, očekáváme aktivitu na nýnějších hodnotách se spodní hranicí 9790.

DAX 30min graf s denními profily

DAX 30min graf s denními profily

 

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

 

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek DAX 23. 3. 2016 pochází z Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!