DAX 23. 9. 2015

DAX 23. 9. 2015

Získejúčet.cz:

Úterní seance byla jednoznačně pod vlivem zpráv z amerického automobilového trhu. Německý výrobce Volkswagen, jehož akcie jsou součástí Daxu, se přiznal k falšování výsledků emisních testů. Tento problém se týká dieslových motorů, které byly instalovány přibližně do 482 000 vozů na americkém trhu. Celosvětově se jedná o cca 11 milionů automobilů. Zatím Volkswagenu hrozí pokuta až 18 miliard USD pouze ze strany Spojených států. Tato situace způsobila masivní výprodej akcií VW, které klesly o cca 20% za jediný den.

Stejný výprodej jsme mohli sledovat i na našem oblíbeném akciovém indexu Dax. Po otevření nastala reakční prodejní aktivita dle našeho očekávání. Nečekali jsme však, že Dax urazí 460 bodů za jedinou seanci. Oproti běžnému rozpětí seance 200 bodů je včerejší pohyb 2,3 násobkem. Pokud se zaměříme na objemový profil, vidíme jednoznačnou slabou strukturu. Prodejní trend takřka neměl konce. Nakonec byl výprodej zastaven až na ceně 9558,5. V oblasti na nižších cenách mezi 9710 – 9560 byla vytvořena nová rovnovážná oblast.

Pro dnešní den z důvodu včerejší volatility nelze preferovat ani kupce ani prodejce. Často se následující den po zvýšené volatilitě trh zpomalí a testuje novou rovnovážnou oblast. Dnešní den jsme otevřeli prodejním gapem o velikosti 110 bodů. V případě, že gap uzavřeme a navrátíme se do včerejší value area, očekáváme zpomalení trhu.

Pokud budou prodejci pokračovat ve včerejším výprodeji, jejich cílové zóny by mohly být ceny 9350 a 9300 jako dlouhodobé HVN.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM!

 

23-9-dax

DAX 30min graf s denními profily

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Zdroj: CNBC.com

Zdroj: Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!