DAX 24. 3. 2016

DAX 24. 3. 2016

Získejúčet.cz:

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

High aktuální oblasti na Daxu bylo opět zvýšeno. Kupcům se tak podařilo prokázat svojí sílu, o které jsme v ranní analýze psali. Po otevření seance se trh vydal na vyšší ceny, prorazil high na 10130, avšak nedokázal na těchto cenách setrvat. Prodejci po otestování nových cen vstoupili do trhu a vrátili Dax zpět k ceně open 10015. Trh nakonec uzavřel na ceně 10030 a objemový profil připomíná dvojitou distribuci. Zóna 10125, o které jsme včera psali, se nakonec stala férovou cenou, neboli cenou, kde bylo zobchodováno nejvíce kontraktů.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Při pohledu na posledních 8 seancí, jasně vidíme, že je trh v rovnováze. To dokazuje krátkodobý objemový profil (šedá barva). Na High a Low oblasti je nízký objem objednávek a čím více se blížíme ke středu profilu, objem se zvedá. Tento profil můžeme brát také jako vyjádření situace nabídky a poptávky. Na High byly ceny příliš vysoké, na Low příliš nízké a uprostřed profilu se obchodníci shodli, že jsou ceny přijatelné. Co z toho tedy plyne? Aktuálně je Dax na krátkodobě vyvážených hodnotách, obchodujeme do strany a nelze předpovídat jakýkoliv směrový pohyb dokud tuto oblast neopustíme. Zajímavé zóny pro dnešek jsou HVN 10125 jako včerejší VPOC, 9900 jako price action level, který v historii několikrát zafungoval jako support a samozřejmě zóna VPOC 9790, která je spodní hranicí aktuální rovnováhy.

DAX 30min graf s denními profily

DAX 30min graf s denními profily

 

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

 

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek DAX 24. 3. 2016 pochází z Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!