DAX 24. 5. 2016

DAX 24. 5. 2016

Získejúčet.cz:

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Včerejší seance měla velmi divoký start. Po otevření trhu Dax klesnul pod celé rozpětí pátečního dne. Otestoval VPOC ze čtvrtka na 9805 a vystřelil zpět nahoru. Býčí nálada byla zastavena HVN zónou 9960. Ta zafungovala jako silná resistence, na které vstoupili prodejci a vrátili trh zpět do hlavní rovnováhy okolo 9860. Férová cena i close sedí na 9840, což potvrzuje důležitost aktuálních cen. Trh uzavřel tam, kde se nejvíce obchodovalo. Všimněte si na denním profilu, jak bylo distribuováno zejména na nižších cenách včerejšího rozpětí a vyšší ceny byly poměrně odmítnuty.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnes jsme zahájili seanci klesajícím gapem na hranici low včerejší seance. Odraz od 9960 nyní vypadá opět jako potenciální nastavení pro krátké pozice a další test supportu 9760. Odpovídá tomu právě i rozdělení včerejšího objemu objednávek. Co tedy očekávat pro dnešní den? Ze začátku seance bychom se mohli dočkat spíše reakční nákupní aktivity a návrat směrem k včerejšímu close. Tomu nahrává i fakt, že close je férová cena včerejšího dne (VPOC), která má tendenci být testována další obchodní seanci. Na této cenové hladině nebo na 9860 by mohli prodejci opět vstoupit do trhu, pakliže chtějí konečně prorazit dlouhodobou rovnováhu a dostat se pod 9760. Následně bude záležet, jak trh na případnou 9760 zareaguje. Vzhledem k tomu, že už je několikrát testována, musíme být připraveni na případné proražení této hladiny a možné silné prodeje.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek DAX 24. 5. 2016 pochází z Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Comments are closed.
Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!