DAX 24. 9. 2015

DAX 24. 9. 2015

Získejúčet.cz:

Pro včerejší den jsme očekávali reakční nákupní aktivitu a zpomalení trhu v oblasti value area předchozího dne. Přesně tento scénář se vyplnil. Po otevření v 8h jsme mírně testli na nižší ceny a následně započali reakční nákupy. Při dosažení včerejší ceny VPOC trh začal zpomalovat a tvořit rovnovážnou oblast. Před koncem obchodní seance jsme mírně vyprodali a nakonec uzavřeli na ceně 9604.

Dnes jsme otevřeli mírně pod včerejším close, ale gap byl okamžitě uzavřen a míříme zpět do rovnovážné oblasti. Pokud si vytvoříme objemový profil za poslední dva dny, vidíme jasnou představu, kde se nachází aktuální rovnovážná oblast. Pro dnešní den očekáváme obchodní aktivitu uvnitř rovnovážné oblasti. Pokud do trhu vstoupí prodejci, pro které je atraktivní cena 9650 a 9665 jako hladina VPOC. Při nastolení prodejní nálady můžeme očekávat opuštění rovnovážné oblasti a pokračování klesajícího pohybu.

Naopak, pokud přejdeme přes celou rovnovážnou oblast, kupci mají poměrně jasný cíl a to proražení včerejšího high. Toto high bylo vytvořeno na LVN zóně 22. 9. a do teď jsme ho již 2x testovali, což nám vypovídá o jeho slabosti. Při proražení můžeme očekávat rostoucí pohyb až k ceně 9780, což je další drobná HVN.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM!

 

24dax

DAX 30min graf s denními profily

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Zdroj: Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!