DAX 25. 10. 2016

DAX 25. 10. 2016

Získejúčet.cz:

Dax 25. 10. 2016

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

V dnešní analýze nejprve shrneme situaci na Daxu za minulý pátek a pondělí tohoto týdne. Pokud se podíváme na páteční seanci, je vidět, že byla spíše klidnější, bez většího denního rozpětí. Nakonec byla seance uzavřena v zelených číslech a dle objemového profilu bychom den mohli považovat za vyvážený. Pondělní seance otevřela uprostřed rovnovážné oblasti mírně pod pátečním close. Kupci ihned gap uzavřeli a jejich agresivita vypadala, jakože nebude mít konce. Kupci definitivně dokázali opustit střednědobou rovnováhu. Prorazili i HVN 10800, o které jsme psali jako o možné resistenci. Když se podíváme na tržní vývoj, mírně nad touto cenou se nákupy zastavily, trh šel chvíli do strany a následně přišla korekce, která zapříčinila uzavření trhu na ceně 10770. Objemový profil jasně říká, že jsme uznali za vhodné vyšší ceny a odmítli jsme ceny 10700, na kterých byla seance otevřena. Značí to nyní dobrou situaci pro kupce?

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Kupci dokázali, že mají motivaci pro rostoucí pohyby. Trh však za sebou nechal prázdné místo v objemovém profilu, které není vyplněno objednávkami. To by nyní mohlo svádět k obchodní aktivitě právě na těchto cenách. Většinou je tendence taková prázdná místa objednávkami následně vyplňovat, takže uvidíme, jestli se této aktivity dnes na Daxu dočkáme. Dobrým odrazovým můstkem by mohla být resistence ve formě včerejšího VPOC na ceně 10793. Pokud prodejci budou chtít udržet ceny níže a zabránit rostoucím pohybům, tuto oblast by se měli pokusit ubránit. V takovém případě očekáváme pokles a aktivitu směrem ke konci LVN střednědobého profilu na 10720. Jestliže však kupci budou pokračovat ve své agresivitě, kterou prokazují již mnoho seancí za sebou, po průrazu 10793 by se mohli pokusit o další rostoucí pohyby směrem k 10880.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek DAX 25. 10. 2016 pochází z Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!