DAX 26. 10. 2015

DAX 26. 10. 2015

Získejúčet.cz:

Minulý týden jsme zakončili na daxu v zelených číslech a to konečným výsledkem +7,1%. Největší pohyb byl zapříčiněn zejména tiskovou konferencí ECB ve čtvrtek. Čtvrteční býčí nálada pokračovala i v pátek, kdy kupci nedali prodejcům ani malou šanci na pokles a korekci čtvrtečního pohybu. Po otevření páteční seance trh mírně konsolidoval a obchodoval do strany. Následně byl opět ovládnut agresivními nakupujícími a vzrostl až na 10844, což je páteční zavírací cena v blízkosti denního high. Páteční seance potvrdila silnější kupce hned několika způsoby. Zaprvé byla posunuta rovnovážná oblast s férovou cenou, což můžeme chápat jako uznání vyšších cen za přijaté. Zadruhé seance uzavřela v blízkosti close, což nám také značí slabší prodejce a naopak silné kupce.

Dnešní seance otevřela přímo v oblasti VPOC pátečního dne na ceně 10800. Z toho důvodu můžeme očekávat pomalejší start dnešního obchodního dne. Z důvodu jasně silnějších agresivních kupců můžeme preferovat právě býky v budoucím vývoji trhu, avšak měli bychom být opatrní na případné korekce. Rostoucí pohyby bývají často doprovázeny korekcemi a pomalejším průběhem. 3 a větší počet silných trendových dní směrem vzhůru není příliš častý jev.

Pokud se zaměříme na konkrétní zóny, určitě musíme mít na paměti cenu 11000 – 11030 jako cíl pro nakupující obchodníky. Obchodní aktivita směrem k těmto cenám by mohla být iniciována z LVN zón pátečního dne. Tyto zóny (10730 a hlavně 10675 by mohly zapůsobit jako support pro býky. Pokud zde nebudou nalezeni kupci, můžeme očekávat pokles k páteční HVN 10630 a obchodní aktivitu v rámci rozpětí pátečního dne.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM!

 

26-10-15dax

DAX 30min graf s denními profily

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Zdroj: Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!