DAX 28. 12. 2015

DAX 28. 12. 2015

Získejúčet.cz:

Po čtyřdenní pauze je Dax opět v pohybu. Předvánoční seance 23. 12. byla ve znamení kupců. Od otevření seance Dax rostl bez větší korekce až do poslední obchodní hodiny. Trh uzavřel přímo na high na ceně 10768. To můžeme chápat jako nedokončenou aukci a plusový bod pro kupce. Dle teorie aukce je tedy high středeční seance slabé a mohli bychom se ho pokusit prorazit.

Dnešní seance byla započata na ceně 10728. Od té doby trh roste a směřuje právě k zmiňovanému high na 10768. Pokud budou kupci opravdu aktivní, mají před sebou zajímavou zónu 10812, která by mohla zpomalit či úplně zastavit rostoucí aktivitu. Cílem je určitě zóna 10940, avšak ta je momentálně poměrně daleko. Pro dnešní den nemáme žádná makroekonomická data a očekáváme spíše pomalejší trh.

Pokud dnes kupci nebudou nijak zvlášť agresivní, prodejci budou mít za úkol udržet obchodní aktivitu uvnitř rozpětí posledních dní. Aktuální mikro-kompozitní profil nenabízí extra zajímavé zóny. První pěkná HVN je až na ceně 10497, která je ovšem také poměrně daleko od aktuální ceny.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM!

 

DAX 30min graf s denními profily

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek DAX 28. 12. 2015 pochází z Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!