DAX 28. 9. 2016

DAX 28. 9. 2016

Získejúčet.cz:

Dax 28. 9. 2016

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Teorie aukce včera opět nabídla zajímavé zóny a scénář pro obchodní seanci. Očekávali jsme reakční prodejní aktivitu a ta byla odstartována kde jinde než na ceně HVN předchozího dne 10455. Odtud agresivně do trhu vstoupili prodejci, kteří nejenom že splnili cíl reakční prodejní aktivity a dosáhli na cenu VPOC 10390, ale v prodejích pokračovali agresivně dál na nižší ceny. Prodeje byly zastaveny až na 10250. Pokud se podíváme na graf a denní objemový profil, je vidět, že kupci začali své pozice budovat na zmíněném dlouhodobém VPOC 10285. Tato zóna pomohla kupcům a ti nakonec smazali ztráty ze začátku obchodní seance. Trh byl uzavřen na ceně 10390 (VPOC předchozího dne).

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

V ČR dnes máme svátek, takže si můžeme odpočinout, avšak nečekejme, že si odpočine německý Dax. Dnešní makroekonomický kalendář je nabitý, promluví Janet Yellen a hned po ní šéf ECB Mario Draghi. Na obě tyto postavy reagují trhy často velmi volatilně a Dax není výjimkou. Pokud abstrahujeme od fundamentů a zaměříme se na trh z pohledu teorie aukce, včerejší den můžeme připsat prodejcům. I když nakonec došlo k významnému smazání ztrát, prodejci posunuli rovnovážnou oblast na nižší ceny a uzavřeli seanci v červených číslech. Dle teorie aukce nyní můžeme očekávat reakční prodejní aktivitu směrem k VPOC 10290. Není náhodou, že včerejší férová cena byla utvořena právě na dlouhodobé férové ceně. Je vidět, že zde obchodníci chtějí obchodovat. V případě, že prodejci nebudou aktivní a nebude na trhu nálada dostat se zpět na 10290, očekáváme test včerejšího high na 10455.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek DAX 28. 9. 2016 pochází z Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!