DAX 29. 10. 2015

DAX 29. 10. 2015

Získejúčet.cz:

Středeční seance na Daxu byla v rukou kupců. Od otevření, kdy trh mírně testoval nižší ceny, byli kupci aktivní a svoji agresivitou jednoznačně překonali jakékoliv prodejní pokusy. Low na ceně 10692 můžeme považovat za velmi silné. Mohlo nám tedy napovědět, že je potřeba se zaměřit spíše na býčí scénář a obchodovat v rámci rostoucího pohybu. Očekávaná zóna 10804 nezpůsobila kupcům žádný problém, naopak spíše zapůsobila po obratu (tzv. flip) jako další vstupní oblast pro dlouhé pozice. Kupci překypovali agresivitou a dokázali tak zvednout ceny až na high 10926. V blízkosti této ceny trh také uzavřel, což značí sílu nakupujících obchodníků.

Dnešní seanci otevíráme mírně pod close a nabízí se nám dva scénáře. Budou se snažit prodejci zabránit další rally a poklesne trh zpět do rovnovážné oblasti posledních čtyřech dní nebo budou kupci natolik agresivní, že opět nastolí jasný rostoucí trend? To je pro dnešek velmi důležitá otázka. Vždy je potřeba se připravit na všechny možné scénáře tržního vývoje.

Pokud nastane první scénář a Dax bude na začátku dnešního dne spíše klesat, očekáváme test zón 10830 (včerejší VPOC) a 10805, což je aktuální mikro-kompozitní VPOC, který je velmi důležitý. K této ceně by mohli obchodníci směřovat své pozice.

Pokud budou v trhu aktivní nakupující, jejich cílem je 11000. Tato zóna již není tak daleko a mohli bychom se ji v nejbližších dnech dočkat, pokud bude na trhu pokračovat býčí nálada.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM!

 

29-10-15dax

DAX 30min graf s denními profily

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Zdroj: Získejúčet2

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!