DAX 29. 9. 2016

DAX 29. 9. 2016

Získejúčet.cz:

Dax 29. 9. 2016

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Pro včerejší seanci dle teorie aukce vše nasvědčovalo pro reakční prodejní aktivitu. My však víme, že v tradingu nic nefunguje na 100 %. Do trhu včera vstoupili agresivní kupci a díky silným rostoucím pohybům a nákupním objednávkám reakční prodejci neměli šanci. Trh vystoupal až k 10510 pouze pár bodů od naší HVN oblasti, kterou jsme měli připravenou. Potom přišla korekce a budování rovnovážné oblasti. Kupci dokázali vyšší ceny udržet a nastolit novou denní rovnováhu. Nakonec byla seance uzavřena v blízkosti high, což značí sílu kupců. Podívejme se na objemový profil – nižší ceny včerejšího dne jsou úplně bez objemu. Rostoucí pohyby, které byly nastartovány z hlavního VPOC 10290 teď vypadají poměrně kvalitně.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Uzavření přímo na high včerejší seance mohlo napovědět leccos o dnešním otevření. Dax otevřel rostoucím gapem mimo včerejší denní rozpětí na ceně 10530. Přeskočil tak HVN hladinu a včerejší high 10515. Při takovém typu otevření máme většinou dvě situace. Rychlý agresivní únik směrem od předchozího dne, nebo naopak návrat do rozpětí předchozího dne a uzavření ranního gapu. Díky včerejšímu objemovému profilu se přikláníme spíše k druhé variantě. Rovnovážná oblast včerejšího dne je dobře definovaná a mohla by lákat obchodníky na opětovný test. Ranní gap je o velikosti 25 bodů, což není nějaká extrémní hodnota, která by mohla nastartovat rostoucí trend směrem od včerejšího dne. Z těchto důvodů tedy mírně preferujeme uzavření ranního gapu či až otestování včerejšího VPOC na ceně 10460. Samozřejmě pokud do trhu vstoupí agresivní kupci, preferovaný scénář nemusí vyjít a vždy je nutné počítat s více variantami tržního vývoje. V případě agresivních kupců očekáváme test HVN na 10575.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek DAX 29. 9. 2016 pochází z Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!