DAX 3. 9. 2015

DAX 3. 9. 2015

Získejúčet.cz:

Středeční seance byla ve znamení střídání kupců a prodejců. Nejprve po otevření kupci dokázali otestovat předchozí high, zde však narazili na rezistenci ve formě prodejců, kteří nastolili reakční prodejní aktivitu směrem do rovnovážné oblasti předchozího dne. Spodní hranice rovnovážné oblasti byla pro kupce natolik zajímavá, že jsme se opět vrátili k testování high. Toto high jsme o pár bodů rozšířili a vrátili se zpět do nově vytvářející se rovnovážné oblasti. Na konec seance trh opět ovládli kupci, kteří dokázali udržet ceny v okolí high dne až do uzavření seance. Tuto situaci si můžeme vysvětlit jako nedokončenou aukci a jasnou převahu nakupujících. Jako potvrzení můžeme brát jasné přesunutí rovnovážné oblasti na vyšší ceny.

Síla kupujících v trhu je jasně demonstrována už od prvních minut dnešní seance. Otevřeli jsme na zmiňovaném high a kupci pokračují v rostoucím pohybu. Pro dnešní den můžeme očekávat několik scénářů.

Pokud kupci vytrvají ve své agresivní náladě, jejich cílem je cena 10240objemový bod kontroly mikro kompozitního profilu. Na cestě k této zóně mají drobnou rezistenci na 10200, kde by mohla přijít menší korekce, než se na 10240 dostaneme.

Agresivní nákupy mohou být pouze dozníváním včerejší nálady, je možné, že prvotní aktivita bude vystřídána za drobné prodeje. Tyto prodeje bychom mohli označit za reakční prodejní aktivitu, kde bychom testovali včerejší rovnovážnou oblast. Dle teorie aukce cena klesá, aby přilákala nové kupce do trhu a to by právě mohla být tato situace. Pro nákupní objednávky by pak byla ideální hladina 10045 nebo 10010.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM!

 

03daxday

DAX 30min graf s denními profily

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz v žádném případě neslouží jako investiční doporučení. Obsah slouží pro edukativní účely.

Zdroj: Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!