DAX 30. 11. 2015

DAX 30. 11. 2015

Získejúčet.cz:

Páteční seance patřila mezi ty pomalejší, kdy Dax spíše setrvával na místě, než aby tvořil vertikální cenový vývoj. Po otevření seance se naplnilo očekávání reakční nákupní aktivity a uzavření předchozího cenového gapu. Následně byla nákupní aktivita pozastavena prodejci, kteří nechtěli dopustit to, že nastane další býčí trendový den. Pátek tedy nakonec můžeme definovat jako vyvážený trh. Nízká volatilita byla zřejmě ovlivněna i tzv. Black Friday a čtvrtečním svátkem Díkůvzdání. Z těchto důvodu trh při americké seanci takřka stagnoval na jedné cenové hladině.

Pokud nyní sestrojíme objemový profil za poslední dva dny (mikro-kompozitní profil), je vidět, že množství objednávek na vyšších cenách jednoznačně převyšuje objednávky v blízkosti low posledních dnů. Je tedy vidět, že nové vyšší ceny jsou uznávány objemem a obchodníci zde chtějí realizovat své objednávky.

Pro dnešní den očekáváme obchodní aktivitu zejména v rozpětí posledních dvou dní. Bude důležité sledovat, jak se trh popere s aktuálními cenami a jestli budou agresivnější kupci nebo prodejci. Dlouhodobě stále preferujeme kupce, protože cílová zóna 11460 VPOC, která by měla přitahovat obchodní aktivitu, je opravdu na dosah. Neznamená to však, že musíme této zóny dosáhnout hned v průběhu dnešní seance.

Pokud budou dnes aktivní prodejci, bude nás zajímat zejména proražení pátečního low. Pokud se jim podaří překonat hranici 11240, dostanou se do prázdné struktury, kde není nic, co by jim zabránilo v dalším poklesu trhu. V takovém případě můžeme očekávat obchodní aktivitu až k cenám 11100 či níže.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM!

 

30-11-15dax

DAX 30min graf s denními profily

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek DAX 30. 11. 2015 pochází z Získejúčet.cz

Zdroj: Získejúčet2

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!