DAX 30. 12. 2015

DAX 30. 12. 2015

Získejúčet.cz:

V úterý 29. 12. z trhu úplně vymizeli prodejci. Nedošlo ani k uzavření gapu a reakční prodejní aktivitě. Kupci vstoupili již na začátku seance a vyrazili testovat vyšší ceny. Při dosažení zmiňované HVN 10812 trh zpomalil a začal se obchodovat spíše dostrany. Ke konci seance byl vyvinut opět nákupní tlak a obchodní den byl ukončen v blízkosti high na ceně 10864. Posunutí rovnovážné oblasti na vyšší ceny nám potvrzuje to, že obchodníci chtějí realizovat své obchody na těchto cenových hladinách.

Dnešní seanci Dax otevřel na high, následně začala reakční prodejní aktivita. Gap byl uzavřen hned v první půlhodině, ale stále můžeme očekávat další poklesy směrem k VPOC včerejšího dne, který je na hladině 10830. Očekáváme tedy prodejní aktivitu na VPOC 10830 nebo HVN 10812. Z těchto cen bychom mohli dostat alespoň nějakou nákupní reakci. Pokud kupci chtějí vydržet v rostoucím trendu, tyto ceny by měli ubránit, aby se dostali na jejich cíl 10940.

V případě, že na zmíněných zónách nebude nálada nakupovat, měli bychom se připravit na pokles do prázdné oblasti včerejšího objemového profilu. Z hlediska mikro-kompozitního profilu jsme stále v hlavní distribuci, takže tento scénář je také velmi pravděpodobný.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM!

 

DAX 30min graf s denními profily

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek DAX 30. 12. 2015 pochází z Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!